ХроникаХроника.Портал

Малолетник прободен со остар предмет кај „Зелениот пазар“ во Скопје

Во СВР Скопје вчера во 19.59 часот било пријавено дека на плочник во близина на „Зелениот пазар“ во Скопје, 12-годишен малолетник бил прободен со остар предмет во пределот на грбот, од страна на непознато лице.

Скопје, 24 јуни 2020 (МИА) – Во СВР Скопје вчера во 19.59 часот било пријавено дека на плочник во близина на „Зелениот пазар“ во Скопје, 12-годишен малолетник бил прободен со остар предмет во пределот на грбот, од страна на непознато лице.

Малолетникот, како што соопшти МВР, бил пренесен во Градска општа болница „Наум Охридски“, каде од доктор му биле констатирани повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. бт/сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close