Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Мало зголемување на бројот на новозаразени од Ковид-19 во Белгија

Нејасно во овој момент дали растот на бројката на новозаразени се должи само на тоа што се ефектуираат повеќе тестови, или дали за време на велигденските празници се правеле помалку тестови, што довело до потценување на интензитетот на епидемијата, објаснуваат здравствените власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close