0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Малку е веројатен импичмент против Трамп поради настаните од 7 јануари во Капитолот

Импичмент против Доналд Трамп веројанто нема да се случи, тврдат американските медиуми, иако од вторникот во Сенатот се води дебата за отповикувањето на поранешниот американски претседател под обвинението за поттикнување на масата да предизвика насилство и упад во зградата на Конгресот, на 6 јануари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close