БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мали: Сите полнолетни граѓани во Србија ќе добијат по 60 евра, а пензионерите 110 евра

Министерот за финансии во Владата на Република Србија Синиша Мали соопшти денеска дека во април ќе започне пријавувањето на граѓаните за нов пакет финансиска помош,јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close