0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderSvet.SlajderБалканБизнисБизнис.ПорталДописници СветЕкономија

Мали: Белград, Скопје и Тирана на 10 ноември ќе потпишат Договор за поедноставување на царинските постапки

Српскиот претседател Александар Вучиќ по одржувањето на денешната видео конференција со премиерите на Северна Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди рама изјави дека е постигнат договор за три точки - работни дозволи, взаемна помош во случај на елементарни непогоди и побрза царинска работа.

Back to top button
Close
Close