Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мал инцидент на протестот на студентите во Атина 

Со мал, изолиран инцидент заврши протестот на студентите во Атина, кога група од 20-ина лица, пред грчкиот Парламент фрлија предмети по полицијата, која одговори со шок бомби и мало количество солзавец, јави дописничката на МИА од Атина. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close