0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Мал број заразени со коронавирус, учениците ќе се вратат во училиштата

Здравствените власти во земјава сметаат дека учениците можат да се вратат во училиштата од септември, а за две недели целосно ќе бидат завршени протоколите за новата учебна година. Ресорниот министер Венко Филипче уверува дека протоколите за учебната година се речиси готови.

Back to top button
Close
Close