Оригинални текстови

Макстил со дваесет пати под минималните дозволени емисии на цврсти честички во првите три месеци

Дваесет пати пониска емисија на цврсти честички од најниската дозволена граница кои се испуштаат во воздухот при производниот процес на Макстил, покажува извештајот од мерењето во првите три месеци од годината. Во месеците јануари, февруари и март кога компанијата е во полна оперативност, емисиите на прашина се движат од 0,59 до 1,11 mg/Nm3, а најниската дозволена гранична вредност е 20 mg/Nm3.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close