EvropëEvropë.Portal

Makroni sonte do t’i drejtohet kombit për gjendjen me koronavirusin

Presidenti francez Emanuel Makron sonte do t'i drejtohet kombit për gjendjen me koronavirusin e ri, lajmëroi radioja franceze "Evropa 1".

Paris, 7 prill 2020 (MIA) – Presidenti francez Emanuel Makron sonte do t’i drejtohet kombit për gjendjen me koronavirusin e ri, lajmëroi radioja franceze “Evropa 1”.

Sipas të dhënave, përhapja e virusit Kovid-19 në mënyrë të përshpejtuar po përhapet në shtet, ndërsa numri i të vdekurve dhe personave në trajtim intensiv  po rritet.

Në Francë,  98.010 persona janë prekur nga Kovid-19, derisa 8.911 të vdekur. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close