EvropëEvropë.PortalKorrespondentë Botë

Makroni premton vaksinë për “të gjithë francezët të cilët e duan këtë” deri në “fund të verës” dhe furnizim për vendet e varfra

Presidenti i Francës, Emanuel Makron, në një intervistë për televizionin TF1 siguroi se Franca do të mund t'u ofrojë vaksinë "të gjithë francezëve të cilët duan", "deri në fund të verës". Ai gjithashtu vlerësoi se "në fillim të marsit" do të vaksinohen 80 për qind e personave në shtëpitë e pleqve të cilët e duan këtë, gjegjësisht 500.000 njerëz, lajmëroi korrespondenti i MIA-s.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close