EvropëEvropë.Portal

Makroni ka kërkuar që BE-ja ta dënojë invazionin e Turqisë në Sirinë veriore

 Presidenti i Francës, Emanuel Makron sot u bëri apel partnerëve të Bashkimit Evropian të bashkohen dhe ta dënojnë invazionin turk në pjesën veriore të Sirisë.

Back to top button
Close
Close