EvropëEvropë.Portal

Makroni e konfirmoi vrasjen e gjashtë francezëve në Niger

Kabineti i presidentit francez Emanuel Makron konfirmoi se qytetarë francezë janë vrarë dje në sulmin në Niger, në Afrikën perëndimore.

Paris, 10 gushtg 2020 (MIA) – Kabineti i presidentit francez Emanuel Makron konfirmoi se qytetarë francezë janë vrarë dje në sulmin në Niger, në Afrikën perëndimore.

Në kumtesë thuhet se Makroni me telefon ka biseduar me presidentin e Nigerit, Mahamad Isufu.

Sulmues me motoçikleta dje kanë vrarë gjashtë shtetas francezë, nikoqirin e tyre niger dhe një shofer në parkun kombëtar në Niger. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close