Svet.SlajderЕвропа

Макрон: За Русија треба поостар пристап, не се доволни само санкции

Тензиите на руско-украинската граница се неприфатливи, смета францускиот претседател Емануел Макрон, тврдејќи дека санкциите против Русија не се доволни.

Back to top button
Close
Close