БалканДописници Свет

Макрон-Вучиќ: Поддршка за решение меѓу Србија и Косово за кое ќе се согласат и двете страни

Француска поддршка за Србија на европскиот пат, Косовскиот дијалог и економската соработка во фокусот на денешната средба во Париз на францускиот и српскиот претседател Емануел Макрон и Александар Вучиќ, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close