Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Макрон ветува вакцина за „сите Французи кои го сакаат тоа“ до „крајот на летото“ и снабдување на сиромашните земји

Претседателот на Републиката, Емануел Макрон, во интервјуто за телевизијата ТФ1 увери дека Франција ќе може да им понуди вакцина на „сите Французи кои сакаат“, „до крајот на летото“. Тој исто така процени дека „на почетокот на март“ ќе бидат вакцинирани 80 отсто од жителите на старечки домови кои тоа го сакаат, односно 500 000 луѓе, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close