EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Makron: Të bëjmë gjithçka që mundemi për ta kontrolluar epideminë së bashku

Presidenti francez Emanuel Makron deklaroi se Franca po e shtyn vendosjen e bllokadës së tretë sepse beson në aftësinë e qytetarëve për ta parandaluar përhapjen e Kovid-19 madje edhe tani kur numri i të infektuarve nga vala e tretë po rritet dhe vaksinimi masiv po ngadalësohet.

Back to top button
Close
Close