Svet.SlajderЕвропа

Макрон: Светот треба да ја почитува животната средина

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека светот треба да ја почитува животната средина, но и да ги уважи трошоците за инвестиции и трговија и тврди дека без тоа нема да има премин кон позелена економија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close