Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: Солидарноста е најважна во распределбата на вакцините во светот

Најкритично прашање во овој момент е солидарноста во дистрибуцијата на вакцините во светот, а не откажувањето од правото на патенти над вакцините, изјави денеска францускиот претседател Емануел Макрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close