0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: Со Бајден САД се вратија како кооперативен лидер на слободниот свет

-Да, дефинитивно, рече Макрон. „Одлично е да се има американски претседател кој е дел од клубот и е многу подготвен да соработува“, додаде францускиот претседател. „Тоа што вие го покажувате е лидерството во партнерството“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close