Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Макрон шокиран од насилството на видеото каде полицајци претепуваат продуцент

Неколку француски министри сметаат дека снимката со претепувањето на музичкиот продуцент од страна на тројца полицајцим е скандалозно и дека овој вид на однесување е „проблем за републиката“, без притоа да ја обвинат и срамот да го фрлат врз целата полиција, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close