Svet.SlajderСветСвет.Портал

Макрон се заложи за помирување со Алжир

„Верувам дека оваа волја е широко прифатена и од алжирскиот претседател, Абделмаџид Тебун. Точно е дека треба да се земе предвид и одредениот отпор“, рече Макрон за „Фигаро“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close