Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Mакрон сака повеќе полицајци на теренот и најавува голема дебата за дрогата

Во интервју за дневниот весник „Фигаро“, францускиот претседател Емануел Макрон, една година пред крајот на неговиот петгодишен мандат вели „дека се бори за правото на мирен живот“ и го брани својот резултат  од борбата бо земјата, која, според него, се соочува со „нагло зголемување на насилството врз луѓето, особено насочено кон  претставници на власта“. Тој, притоа вети дека „ќе ја намали деликвенцијата насекаде“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close