Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: САД да овозможат слободен извоз на вакцини

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ја повика администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден да се откаже од ограничувањата за извоз на вакцини против Ковид-19 и компонентите за нивно производство.

Back to top button
Close
Close