EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi se Parisi nuk do të lejojë të kalohen "linjat e kuqe" lidhur me përdorimin e armëve kimike.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close