ЕвропаЕвропа.Портал

Макрон разгледува забрана на демонстрации на Елисејските полиња

Францускиот претседател Емануел Макрон разгледува забрана на демонстрации на Елисејските полиња, информира неименуван официјален претставник на Елисејската палата.

Back to top button
Close
Close