Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Макрон против намалување на бројот на француски војници во Сахел

Франција нема намера веднаш да го намали бројот на војници во рамките на операцијата против џихадистите во Сахел, каде во моментов има 5.100 војници, изјави денеска францускиот претседател Емануел Макрон.

Back to top button
Close
Close