Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Макрон претстави план за подобра заштита од кибер криминал

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го претстави планот за подобра заштита на јавните установи и приватните компании од кибер криминал по нападите овој месец врз две болници и зголемувањето на сличните кибер напади во Франција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close