Svet.SlajderЕвропа

Макрон: Почитувањето на Договорот за Брегзит е услов за подобрување на односите со Велика Британија

Претседателот на Франција, Емануел Макрон на средбата со британскиот премиер Борис Џонсон на Самитот на Г-7 во Корнвол, истакна дека француско-британските односи можат да бидат подобрени само ако Велика Британија го почитува Договорот за Брегзит

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close