ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Макрон најави консултации за полициските реформи

Францускиот претседател Емануел Макрон најави национални консултации за полициските реформи во време кога постои загриженост дека полицијата ја губи довербата кај француската јавност.

Back to top button
Close
Close