Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Макрон: Мојата опсесија е нашата земја да излезе од кризата

Мојата опсесија е нашата земја да излезе од кризата. Главната цел сега е како да се ограничи што е можно повеќе прогресијата на Ковид-19, без притоа повторно да се прекине економскиот живот на земјата, рече претседателот на Франција Емануел Макрон, јави дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close