ЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: Лидерите на ЕУ едногласни за договорот со Британија за Брегзит

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави денеска дека лидерите на ЕУ се обединети околу ставот за Брегзит и својот главен преговарач Мишел Барние го задолжиле да ги продолжи преговорите со Велика Британија во текот на следните две недели.

Back to top button
Close
Close