EvropëEvropë.Portal

Makron: Izraeli ka të drejtë të mbrohet

Presidenti francez Emanuel Makron në bisedën e sotme me kryeministrin izraelit Bejnamin Netanjahu ka dënuar sulmet raketore të lëvizjes Hamas dhe ka vlerësuar se “Izraeli ka të drejtë të mbrohet”.

Back to top button
Close
Close