0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Maкрон и Трамп со „нова иницијатива“ против пандемијата

Францускиот претседател Емануел Макрон објави дека тој и неговиот американски колега, Доналд Трамп и други држави подготвуваат „голема нова иницијатива“ против пандемијата на коронавирусот.

Париз, 27 март 2020 (МИА) – Францускиот претседател Емануел Макрон објави дека тој и неговиот американски колега, Доналд Трамп и други држави подготвуваат „голема нова иницијатива“ против пандемијата на коронавирусот.

„Многу добра дискусија со претседателот Трамп. Ние подготвуваме за кризата со Ковид-19 заедно со другите земји, голема нова иницијатива во наредните денови“, објави Макрон на Твитер по телефонски разговор со Трамп. зш/

Back to top button
Close
Close