ЕвропаЕвропа.Портал

Макрон и Си Џинпинг разговараа за договорот меѓу Кина и ЕУ, вакцините и Мјанмар

Претседателите на Франција и Кина, Емануел Макрон и Си Џинпинг разговараа за економските односи, Мјанмар и дистрибуцијата на вакцини против коронавирус, соопштија двете земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close