Европа

Макрон и Меркел бараат објаснувања од САД и Данска во врска со извештајот за шпионирање

Францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјавија дека очекуваат владите на САД и Данска да дадат објаснувања во врска со обвинувањата за шпионажа од страна на Вашингтон кон европските сојузници со помош на Копенхаген.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close