Дописници СветЕвропа

Макрон го одбележува повикот на Генралот де Гол од 18 јуни заедно со двајца славни ветерани

Шефот на француската држава овој петок ја одбележа 81-годишнината од говорот на Генарлот Де Гол во кој повика за отпор против германскиот нацистички окупатор во присуство на последниот придружник на Ослободувањето, Хуберт Жермен

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close