ЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: Европа не треба да се плаши од Брегзит без договор

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави синоќа дека Европа не треба да стравува од Брегзит без зделка, но предупреди дека ако новата влада на Велика Британија побара продолжување на рокот по 31 октомври таа треба да достави нови аргументи за да ги оправда.

Back to top button
Close
Close