Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: ЕУ не смее да биде „заложник“ на Брегзит

Францускиот претседател Емануел Макрон кој денеска во Париз имаше средба со ирскиот премиер Лео Варадкар, не ја криеше вознемиреноста за Брегзит, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close