ЕвропаЕвропа.Портал

Макрон ќе го разгледа предлогот на Путин за воведување мораториум за распоредување ракети со среден и краток дострел во ЕУ

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека е подготвен да го разгледа предлогот на шефот на руската држава Владимир Путин за воведување мораториум за распоредување ракети со среден и краток дострел во ЕУ.

Back to top button
Close
Close