Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Макрон ќе го посети вечерва местото на нападот

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе го посети предградието на Париз, Конфлан Сент-Онорин, каде беше обезглавен наставник од родител на ученик, кој за време на нападот извикувал „Алах Акбар“ (Бог е голем).

Back to top button
Close
Close