Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Макрон до француските градоначалници: Епидемијата најверојатно ќе се интензивира во следните осум до десет дена

Францускиот претседател Емануел Макрон им порача на француските градоначалници дека епидемијата најверојатно ќе се интензивира во следните осум до десет дена, така што пикот на бранот на Ковид-19 може да се случи помеѓу 25 и 30 април, додека повеќе хоспитализации може да се случат до крајот на овој месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close