Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: Да сториме сè што можеме за да ја контролираме епидемијата заедно

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека Франција го одложува воведувањето на третата блокада затоа што верува во способноста на граѓаните да го спречат ширењето на Ковид-19 дури и сега кога бројот на заразени од третиот бран се зголемува, а масовната вакцинација се забавува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close