КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Македонско-словенечки спој за почеток на „Танц фест 2021“

Под мотото „Украдени движења“, вечерва, со почеток во 21 часот, на отворената сцена во Домот на АРСМ почнува годинешното издание на фестивалот за современ танц „Танц фест Скопје 2021“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close