0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија на ФИБА купот

Македонската женска јуниорска кошаркарска репрезентација го претрпе и вториот пораз на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло на турнирот во Софија загуби од Словенија со катастрофални 88:22.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close