0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Македонските таеквондо репрезентативци по олимписка норма во Софија

Бугарската престолнина Софија од утре до недела е домаќин на олимписките квалификации во таеквондо на кои настап на Игрите во Токио ќе се обидат да изборат тројца македонски репрезентативци – Дејан Георгиевски и Филип Додевски во машка и Анамарија Георгиевска во женска конкуренција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close