РакометСпорт

Македонските ракометарки втор пат поразени од Романија во мундијалскиот бараж

Македонската женска ракометна репрезентација не успеа да направи подвиг и да обезбеди пласман на Светското првенство, откако попладнево загуби и на реваншот во мундијалскиот бараж против Романија со 35:20 (18:10).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close