0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Македонските одбојкари триумфираа над Турција за втор настап на ЕП

Македонската одбојкарска репрезентација обезбеди пласман на Европското првенство (ЕП), откако вечерва извојува голема победа против Турција во Скопје од 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:18). 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close