0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Македонските одбојкари денеска против домаќинот Данска во Евролигата

Македонската одбојкарска репрезентација денеска во Шлагелсе ги продолжува натпреварите од групната фаза во Европската сребрена лига во обид да се реваншира на домаќинот Данска за неодамнешниот пораз од 3:0 во Струмица.

Back to top button
Close
Close