0_Спорт.ПорталКошарка

Македонските кошаркари се пласираа во полуфиналето на ФИБА купот

Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 година ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

Back to top button
Close
Close