0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Македонските кошаркари пристигнаа во Перм на завршните евроквалификации

Македонската кошаркарска репрезентација вечерва, по седумчасовен лет со попатно застанување во градот Чеперовец, пристигна на крајната дестинација во Русија за завршните евроквалификациски натпревари во Перм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close